Home  /  FASHION  /  CHŁOPCY MALOWANI

CHŁOPCY MALOWANI

Co sprawia, że mężczyzna jest męski, a kobieta kobieca?

Czy na pewno płeć wszystko determinuje?

„Chłopcy malowani” – niegdyś dzielni bohaterowie, ułani, za którymi uganiały się kobiety. Dziś określenie to nabrało nowego znaczenia. Patrycja Toczyńska przez swój projekt fotograficzny próbuje zwrócić uwagę na zmieniające się wzorce męskości – na przestrzeni wieków i aż do dnia dzisiejszego. Do zabawy fotograficznej zaprosiła modeli, influencerów i ciekawe osobowości. Każda z postaci została sfotografowana w sposób zupełnie neutralny, niesugerujący konkretnej płci. Na zdjęciach pojawili się mężczyźni, kobiety, ale też osoby transpłciowe i niebinarne.

Pozbawieni tożsamości narodowej, kulturowej „Chłopcy malowani” dostosowują się do wymogów współczesnego świata. Rozważania na ten temat oraz wnikliwa obserwacja rynku mody i świata sztuki skłoniły autorkę do próby odnalezienia odpowiedzi na pytania: kim jest prawdziwy mężczyzna oraz jakie jest jego miejsce w dzisiejszym świecie?

 

Każdy z nas ma w głowie pewne wyobrażenia na temat tego, jak wygląda kobieta i mężczyzna, a nasze mózgi automatycznie doszukują się różnic anatomicznych. Co jeśli jest to tylko iluzja?

Patrycja Toczyńska pokazuje na swoich fotografiach, że to, co odbieramy za pomocą naszego zmysłu wzroku, nie zawsze musi być prawdą.

 

Category:
Date: